Okt 28 2018

Startlista Unhundskampen 2018

Följande hundar har anmält sig till Unghundskampen som går under vecka 44. Om din hund inte står med i listan kontakta då Emil Åberg på fmx_emil@hotmail.com eller 070-6801558. Sista anmälningsdag är dagen innan provet genomförs.

Öppenklassprov 

Träbackens Dolly SE39390/2017 K-G Lindgren
Voredalens Knall SE43914/2016 Kent Viberg
Elliot SE32440/2017, Bo Johansson
Libäckens Bellman SE17202/2016, Agneta Arvidsson
Karibackens Oden SE18937/2015, Bertil Blixt
Åhlstigens Tanja SE29344/2017, Per Åge Furuström
Harlyckans Driva SE14439/2016, Ivan Halvardsson
Koloåsen’s Cesar SE26300/2017, Sander Schevers
Svedjemons Klinga SE21956/2017, Bengt Sören Elmqvist
Kvarnhuts Dimma SE29295/2015, Carin Eriksson
Buspers Gårdens Sir Milton SE33619/2015, Ing-Marie Strid
Knasbackens Easy SE40223/2016, Sven Berntsson
Elgabäckens Fia SE35188/2016, Sten-Åke Berg
Majadrevets Vittra SE33323/2015,Jan Swartström
Buspers Gårdens Stina SE30433/2017, Gert och Johanna Flinta
Lejonklippans Har-Lycka SE27976/2017,  Petra Högberg
Spjutvikens Dante SE20972/2017, Petra Högberg
Libäckens Buza SE17204/2016, Martin Strinsin
Libäckens Blixta SE17205/2016, Kjell Pettersson
SR Troja SE44766/2015, Peter Jonsson
Rödstamons Piska SE58236/2015, Gustav Johansson
Rödstamons Lina SE31119/2016, Krister Wikner
Eros Av Njuranskog SE30167/2017, Stefan Andersson
Spjutvikens Curre SE58831/2015, Walle Danielsson
Rackelbissjans Konrad SE31125/2016, Linus Lindell
Skeritäppans Sanna SE16931/2015, Ove Persson
Essy SE32444/2017, Mats Fredriksson
Harakrökens Alve SE38403/2017, Kennet Nilsson
Svedjemons Mimmi SE21954/2017, Lars Hagemo
Skeritäppans Skalla SE16934/2015, Åke Andersson
Trittbergets Ronja SE30427/2017, Krister Olson
Elgabäckens Gustav SE35194/2016, Bernt-Olof Eriksson Bernt-Olof
Trittbergets Rajjo SE30426/2017, Robin Stigås
Hundhällens Wilma SE54807/2015, Christian Jansson
Rödstamons Leia SE58235/2015, Lars-Göran Olsson
Skardstugans Storm SE40139/2017, Robert Boija Robert
Sr-Zoarinn’e SE49345/2015, Stefan Andersson
Rut SE32865/2018, Hanna Harnesk
Åhlstigens Speja SE19458/2016, Tobias Svensson
Liljaskogens Ayla >SE22217/2016, Olle Norberg
Affy SE42357/2016. Alf Nilsson
Hundhällens Donna SE54805/2015, Peter Hagström
Krokbuans Ergo SE18278/2016, Per Eriksson

Särskilt rävprov

Rackelbissjans King SE31122/2016, Per Spånberg
Rackelbissjans Karin SE31127/2016, Martin Spånberg
Milton SE57621/2016, Sven Berntsson
Knasbackens Dixon SE41380/2015, Andreas Lundmark