↑ Tillbaka till Avel

Kennlar

Om du har en kennel och vill den ha införd i listan nedan kan du kontakta webmaster@hamiltonstovare.se så lägger vi in den.

 

Kennelnamn Bostadsort / Hemsida Ägare Tel E-mail
av H-stam Frösön/Kälarne
http://www.h-stam.se
Kristina Wahlberg
Sune Wahlberg
070-293 59 72
0696- 511 53
kristinawahlberg@hotmail.com
av Njuranskog Ånge/Saxdalen
http://avnjuranskog.blogspot.se/
Kjell Norberg
Jonny Storgärds
070-2656850  
Bjurflobäcken Östersund Ernst Bjureflo 070-6958212 bjureflobacken@gmail.com
Björnekes Växsjö Bengt Lindell 070-6663833 bjornekes.bengt@gmail.com
Bomarkens Edsbyn Hans Karsbo
Gunilla Karsbo
076-8410259
070-6869756
gunilla.karsbo@telia.com
Brattåsbäckens Föllinge Bengt Bengtsson 070-3101479  
Buktas   Mats Söderkvist   foxhamilton@hotmail.com
BuspersGårdens Sollerön
www.buspersgardens.blogg.se
Johanna Flinta
Gert Flinta
076-8432186070-3798725  
Buvakullens Skövde Hans Vallgren
Monica Burman-Vallgren
0500-463151
0702-101712
0703-522184
 mbv80@hotmail.com
Drevstigens Habo Stig Eckervad 076-8465540
036-41330
Drevstigens@gmail.com  
Dillflons Föllinge Harry Göransson
Göran Nyborg
070-3631622
070-3485514
 
Dostarps Nässjö Bertil Karlsson 070-5308338 bertil.karlsson@netatonce.net
Dånaskogens Vännäs Ove Bergman 0935 320 25
070 662 3370
ove.vannas.bergman@telia.com
Ekmyrens Töre Thomas Nordström 070-2856643 sannadrugge97@hotmail.com
Elgabäckens Aneby Bruno Fagerström 0703229362 elgabackens@gmail.com
Gnilres Höno Erling Buch 070-6310502 gnilres@gmail.com
Goldrevs Eksjö Mikael Käll 070-6427063 pernillakall@hotmail.com
Gränöbäckens Nybro Mikael Petersson 0481-25041
070-2834151
granobacken@telia.com
Harakrökens Sköldsta / Alvesta Tobias Johansson
Hanna Fridell
073 429 5229
073 909 6759
fridell.hanna@gmail.com
Harmarks Rätan Kennet Magnusson 070-6648029  
Harmossens Lesjöfors Mikaela Persson
Stefan Andersson
0590-31152 45316andersson@telia.com
Hartrajens Delsbo Kjell Groth 070-346 0619 kjell@btlhus.se
Hundhällens Hedesunda Mårten och Örjan Strömberg 073 684 4045 marten.stromberg@moderat.se
Hänsjöns Torsby Mats Björn 0706014472 Matsbjorn_1@Hotmail.com
Jorälvens  Fjällbacka Jesper Karlsson
Kent Karlsson
070-6627126
070-3588546
ca-el@telia.com
Jägardalens Erikslund Leif Toivoinen 070 318 6548 leif.toivoinen@gmail.com
Jämtsnoans Orrviken Lars Olofsson
Dave Jonsson
070-1755077  larsorsa@yahoo.se
Jösselandets Bjurholm Per-Erik Eriksson 0703378827  
Kräckångers Lövånger Tore Johansson 0913 41012
0706735271
 
Kvarnhults http://kvarnhultskennel.weebly.com Carina och Sune Eriksson 0911-70122
070-3318199
carina.erixon@gmail.com
Kärnträffens Bodafors Gunnar Pettersson 0708 55 63 70 gupe1@telia.com
Kävsjös Hillerstorp Bengt Eriksson 070-5131767 bengt.eriksson.hillerstorp@telia.com
Lassebos Umeå Björn Berg 070-3203875 bjornberg72@yahoo.se
Liljaskogens Ersmark Jonas Grenholm 076-8449853 jonas.grenholm@telia.com
Lörvpösens Sjulsmark Tony Kristoffersson 070 285 3935 lorvposens@hotmail.com
Malmbäckaren Malmbäck Todd Martinsson 0765-792379  
Nilsdrevets Oviken Sven-Olof Nilsson 070-6076625  
Näslyckans Sävsjö Kenneth Petersson 0708-308499 kepe.hamilton@telia.com
Rålundens Boliden Gunnar Wallström 070-2493806  g.wallstrom22@gmail.com
Rödstamons Näsåker
www.rodstamons.se
Henrik Kårén 070-334 13 18  
Skardstugans Örträsk Mats Gustafsson
070-2285738
skardstugans@tele2.se
Snökullens Järvsjöby Vilhelmina Magnus FriskMarita Lindholm
070-5182134
magnus@fyndlager.se
Stövarjägarens Gräsmark
http://stovare.wix.com/stovarejagarens
Freddy Kjellström 0565-41040  
Tjärnflons Siljeåsen Marita Lithander
Gustav Johansson
070-2814114
070-6018089

marita.lithander@bredband.net
Trittbergets Offerdal Fredrik Nordin
Carina Adolfsson
073 0505771
070 3156584
carina.fredrik@telia.com
Trollmaxens Aspås Mats Eriksson 0640-12275
070-3132604
mats.s.eriksson@telia.com
Trollmyrbergets Hammarstrand
http://trollmyrberget.se
Clara Nutti
Bernt Granlöf
0705567600
0702249554
clara.nutti@telia.com
Ullangårdens Ekshärad
www.ullangardens.se
Marcus Sundström 0563-40092070-3640192 marcus@indianbygg.com
Åhlstigens Insjön Göran Fastén 070 5111513
0247 40949
goranfasten@telia.com

Hit Counter provided by laptop reviews