↑ Tillbaka till Avel

Tiklista

Unghundslista för meriterade unga tikar

Senast 1 september 2016 justeras listan och tikar födda 2011 tas bort.

Lista med tikar som tagit sina meriter 1 september 2015 – 15 mars 2016:

Namn Reg.Nr Ägare/Ort Pris/Provart/Drevdjur Provdatum

 

Lista med tikar som tagit sina meriter 1 september 2014 – 15 mars 2015:

Namn Reg.Nr Ägare/ort Pris/Provart/Drevdjur Provdatum
Dostarps Märta SE46130/2013 Hans o Monica Vallgren / Skövde 1 Ökl/Hare 18/1 2015
Goldrevs Azzy SE28040/2013 Mikael Käll / Eksjö 1 Ökl/Hare 17/1 2015
Hagets Rina SE47594/2011 Fritz Ragnarsson / Offerdal 1 Elit/Räv 27/9 2014
Knekta Gärdets Ronja SE57964/2011 Tobias Johansson / Alvesta 1 Ökl/Hare 31/1 2015
Raja SE51996/2013 Ove Bergman / Vännäs 1 Ökl/Hare 29/1 2015
Rödstamons Jazza SE43303/2012 Henrik Kåhren / Näsåker 1 Elit/Hare 18/1 2015
Rödstamons Sizzi SE43302/2012 Bengt Elmkvist / Ytterhogdal 1 Ökl/Hare 17/1 2015
Skardstugans Freja SE32884/2012 Stig Eckervad / Habo 1 Ökl/Hare 26/1 2015
Skardstugans Mila SE32883/2012 Mats Gustavsson / Örträsk 2 Ökl/Hare 28/1 2015
Tvärtegens Bessie  SE40068/2012 Victor Carlsson / Mariannelund 1 Ökl/Hare 6/2 2015
Östansjöns Tina  SE32587/2011 Henrik Österdahl / Arbro 1 Ökl/Hare 19/11 2014

 

Lista med tikar som tagit sina meriter 1 september 2013 – 15 mars 2014:

 Namn  Reg.Nr  Ägare/ort  Pris/Provart/Drevdjur  Provdatum
Buspersgårdens Selma SE46818/2011 RR Johanna och Gert Flinta / Sollerön 1 Elit/Hare 22-23/2 2014
Buspersgårdens Signe SE46819/2011RR Evert Hansson / Mora 1 Elit/Hare 1-2/ 2014
Hänsjöns Rozzie SE49264/2012 Mats Björn / Torsby 2 Ökl/Hare 28/2 2014
Liljaskogens Marta SE44270/2012 Jonas Grenholm / Ersmark 1 Ökl/Hare 22/12 2013
Lörvpösens Leija SE45815/2012 Jerry Johansson Ödman 1 Ökl/SR Räv 6/3 2014
Mittpunktens Mira SE30066/2012 RR Gunnar Jonsson / Ytterhogdal 1 Ökl/Hare 1/12 2013
Rödstamons Aya SE43305/2012 Tommy Pettersson / Gällö 1 Ökl /Hare 29/1 2014
Rödstamons Jazza SE43303/2012 Henrik Kårén / Resele 1 Ökl /Hare 7/2 2014
Rödstamons Vilma SE43304/2012 Björn Sellesko g/ Sollefteå 1 Ökl/Hare 9/2 2014
SR Lorry SE16786/2013 RR Conny Lundström / Sjulsmark 1 Elit/Hare 11/2 2014
Trollmaxens Cia SE38871/2011 Arne Olofsson / Alsen 1 Ökl/Hare 16/2 2014
Åhlstigens Reva SE55557/2012 Göran Fastén / Insjön 1 Ökl/Hare 4/1 2014

 

Lista med tikar som tagit sina meriter t.o.m. 15 mars 2013:

Namn Reg.Nr Ägare/ort Pris/Provart/Drevjur Provdatum
Göingebygdens Driva  SE44224/2011  Magnus Jönsson / Slähult  1 Ökl/ SR Räv 15/3 2013
Hagets Bira  SE42593/2011  Krister Björkman / Årsunda  3 Elit/Hare 16-17/02 2013
Jösselandets Binna  SE29774/2011  Anette Ögren Bergström / Valla  1 Ökl/Hare 16/2 2013
Knasbackens Babsan SE33603/2011 Todd Martinsson / Malmbäck 1 Ökl/SR Räv 26/1 2013
Knasbackens Blomma SE33604/2011 Fredrik Perols / Nyhammar 1 Ökl/ SR Räv 6/2 2013
Krokbuans Driva  SE37486/2011  Patric Nilsson / Regnsjö  1 Ökl/Hare 26/1 2013
Näslyckans Lea  SE29125/2011  Glenn Ahlenstedt / Svängsta  2 Ökl/SR Räv 6/2 2013
Pavikens Vilda  SE51255/2011  Erik Jonsson / Romakloster  1 Ökl/Hare 26/1 2013
R-Ayla  SE54308/2011  Stig Runsten / Rossön  1 Ökl/Hare 15/9 2012
Stövarjägarens Cindy  SE25474/2011  Leif Johansson / Storvik  1 Ökl/Hare 26/1 2013
Åhlstigens Li  SE23574/2011  Anders Sundlöf / Våmhus  1 Ökl/Hare 5/2 2013

 


Hit Counter provided by laptop reviews