↑ Tillbaka till Kontakt

Kontaktpersoner – Lokalklubbar

Följande personer är kontaktmän för Svenska Hamiltonstövarföreningen
i respektive lokalklubb.

 

 

Västerbotten
Hans Olofsson
Tuvträsk 137
92193 Lycksele
0950-28015 073-3371453
E-mail: hans.o@tuvtrask.se
Bohuslän – Dalsland
Roger Blad
Gisslegård 10
455 98 Dingle
0705885105
E-mail: rogerblad@hotmail.com
Gävleborg
Mårten Strömberg
Jonpersvägen 20
810 40 Hedesunda
0291 – 600 59, 070-326 25 64
E-mail: marten.stromberg@moderat.se
Östergötland
Göran Johansson
Hunnsbackevägen 18
610 14 Rejmyre
011-87591, 070-6582970
E-mail:stovare@telia.com
Dalarna
Johanna Flinta
Engelbrektsgatan 13 B
784 31 Borlänge
076-8432186
E-mail: johanna.flinta@hotmail.com
Västergötland
Johan Tropp
Tallvägen 4
540 17 Lerdala
0511 80032, 0702 417 705
E-mail: johan@tropp.se
Örebro Län
Linus Sandqvist
Grytbacken 9
69135 Karlskoga
0760720177
E-mail: linus.sandqvist@live.se
Skåne – Blekinge
Glenn Ahlstedt
Norra Hokavägen 200
37692 Svängsta
0730395917
0454-325030
E-mail: glenn.ahlstedt@hotmail.com
Södermanland
Franz Höbenreich
Olleviksleden 12
613 51 Oxelösund
070 545 7921
E-mail: franz.hobenreich@gmail.com
Småland
Gunnar Pettersson
Holmengatan 22
571 62 Bodafors
0380-370115, 070-855 6370
E-mail: gupe1@telia.com
Jämtland – Härjedalen
Anders Olofsson
Ängevägen 3A
840 50 Gällö
070-550 7057
E-mail: anders.olofsson.68@hotmail.se
Norrbotten
Emrik Öhlund
Gäddgatan 4
941 35 Piteå
0911-18872
E-mail: emrik.ohlund@spray.se

 
Värmland
Johan Stjernberg
Rinn 63
685 92 Torsby
0705334246
E-mail: johan.stjernberg@fiskarheden.se
Uppland – Västmanland
Lars Säfström
Bergtorp 22
741 94 Knivsta
0706351446
E-mail: Bergtorp22@outlook.com
Gotland
Erik Jonsson
Roma Kungsgärdsallen 734
62254 Romakloster
0498-50558, 073 689 0016
E-mail: ekajonsson@telia.com
Västsvenska Stvkl.
Erling Buch
Vänhems vägen 7
475 42 Hönö
031- 967 481, 070-631 05 02
E-mail: gnilres@gmail.com
Sydsvenska Stvkl.
Tommy Blomqvist
Kvänslöv 2
341 94 Ljungby
0706920762

Halland
Freddie Karlsson
Stengårdshult 4
432 68 Veddinge
Mobil: 070-658 0660
E-mail: freddie.a.karlsson@telia.com
Västernorrland
Henrik Kårén
Rödsta 341
830 30 Näsåker
070-3341318
E-mail: henrik.karen@gmail.com

 


Hit Counter provided by laptop reviews